Αναπληρωτής Ταμίας: Στέργιος Βασιλόπουλος

Ε.Π.Σ. ΓΡΕΒΕΝΩΝ - Ε.Π.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ (ΝΕΟΙ) 1-2

Ε.Π.Σ. ΓΡΕΒΕΝΩΝ Ε.Π.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ (Νέοι) 1-2 (0-0)
Τετάρτη: 5  Ιανουαρίου 2010
Ενωσιακό γήπεδο Γρεβενών

Μέτριο το παιχνίδι ανάμεσα  στους Νέους των Γρεβενών και Καστοριάς, αφού η κρισιμότητά του σαφώς άγχωσε τους ποδοσφαιριστές και των δυο ομάδων. Τελικά δίκαια οι φιλοξενούμενοι επικράτησαν με 1-2, αφού ήταν καλύτεροι σ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα. Στο α΄ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων, ο Σιεμπίρης όμως σε δυο τουλάχιστον περιπτώσεις με έξοχες επεμβάσεις κράτησε το 0. Από την άλλη μεριά η Ε.Π.Σ. Γρεβενών δυο φορές με το Δασταμάνη δεν μπόρεσε να σκοράρει.
Στο ίδιο μοτίβο συνεχίστηκε και το παιχνίδι στο β΄ημίχρονο με τους Γρεβενιώτες να απογοητεύουν με την απόδοσή τους και να χάνουν στον τελευταίο αγώνα την πρωτιά στο πρωτάθλημα με την ήττα τους αυτή. Η Ε.Π.Σ. Καστοριάς προηγήθηκε, οι γηπεδούχοι κατάφεραν δυο λεπτά πριν το τέλος να ισοφαρίσουν κι ενώ τα έπαιζαν όλα για όλα, στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Κωνσταντινίδης σε αντεπίθεση έδωσε τη χαριστική βολή στα όνειρα των νέων της Ε.Π.Σ. Γρεβενών.
Φάσεις και γκολ
7΄- Ο Σίμου μπήκε από αριστερά στην περιοχή, σούταρε δυνατά για ν’ αποκρούσει σε κόρνερ ο Σιεμπίρης.
15΄- Κόρνερ από δεξιά εκτέλεσε ο Σ. Μπαλοδήμος, κεφαλιά του Δασταμάνη από καλή θέση δεν βρήκε στόχο.
32΄- Συνδυασμός του Παρτσάνη με το Στασινόπουλο, σουτ του τελευταίου από πλεονεκτική θέση πέρασε άουτ.
37΄- Εξαιρετική μεταβίβαση του Στασινόπουλου στον Αντωνιάδη, το σουτ του οποίου απέκρουσε σε κόρνερ ο Σιεμπίρης.
41΄- Φάουλ εκτέλεσε από δεξιά ο Αναγνώστου, μόνος ο Δασταμάνης με προβολή από κοντά αστόχησε.
67΄- Ο Αντωνιάδης πάσαρε στον Παρτσάνη που έπιασε δυνατό συρτό σουτ για ν’ αποκρούσει με τα πόδια ο  Σιεμπίρης.
78΄- Ο Στασινόπουλος σέντραρε από δεξιά και ο Σίμου με κεφαλιά σημείωσε το 0-1.
88΄- Ωραία πάσα του Παπακώστα στο Στεφόπουλο που με πλασέ ισοφάρισε σε 1-1.
90+΄- Διαγώνια μπαλιά του Σίμου στον Κωνσταντινίδη που από θέση τετ-α-τετ δεν δυσκολεύτηκε να πετύχει το νικητήριο τέρμα για την Ε.Π.Σ. Καστοριάς.

΄Αριστη η διαιτησία των: Καραλιόλιου,  Κ. Τσέτσιλα, και Κωνσταντή (Ε.Π.Σ. ΓΡΕΒΕΝΩΝ)

Ε.Π.Σ. ΓΡΕΒΕΝΩΝ (Χρήστος Πλήκας): Αθ. Σιεμπίρης, Α. Λιάμπας, Γ. Κοτενίδης, Ι. Σιούλας, Δ. Δασταμάνης, Ι. Πουρνάρας, Π. Μπόζιαρης, Ε. Παπακώστας, Οδ. Στεφόπουλος,  Σ. Μπαλοδήμος, Δ. Αναγνώστου, Αλ. Δρομπούρας, Θ. Δημόπουλος, Δ.Σταμάτης, Κ. Ντεληνάτσιος, Δ. Λιανός, Χ. Μπαρμπαγιάννης, Κ. Παπαδόπουλος

Ε.Π.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ (Στράτος Δαμιανόπουλος): Ρ. Χαντζάρας, Δ. Τράσιας, Σ. Τζημίρης, Α. Τερέζιου, Σ. Καρανάσιος, Π. Ιωαννίδης, Δ. Στασινόπουλος, Π. Παρτσάνης, Κ. Αντωνιάδης, Κ. Σίμου, Α. Μελλίδης, Σ. Ζυπίδης, Α. Κωνσταντινίδης, Ι. Παντελίδης