Δημόσιες σχέσεις: Κωνσταντίνος Κωτσαντίσογλου

Αναπληρωτής Γραμματέας: Χαράλαμπος Βασιλειάδης

Αναπληρωτής Ταμίας: Στέργιος Βασιλόπουλος

ΛΟΓΟΤΥΠΟ

Τετάρτη 27 Νοεμβρίου 2013

Πρωτάθλημα Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων (5η αγωνιστική)

Μεγάλη νίκη η Μικτή Νέων ΕΠΣ Καστοριάς (2-3 στην Κοζάνη)
Την πρώτη νίκη και μάλιστα εκτός έδρας στη φετινή διοργάνωση πέτυχε η Μικτή ομάδα ΝΕΩΝ της ΕΠΣ Καστοριάς, η οποία μετά από εντυπωσιακή εμφάνιση άλωσε το γήπεδο της Κοζάνης επικρατώντας της τοπικής ομάδας με σκορ 2-3.
Το τελικό αποτέλεσμα αναμφίβολα αποτελεί την μεγάλη έκπληξη της 5ης αγωνιστικής – με την οποία και έπεσε η αυλαία του α’ γύρου - αφού το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα πήρε τους πρώτους βαθμούς στο πρωτάθλημα κόντρα στην πρωτοπόρο και αήττητη μέχρι σήμερα ομάδα της Κοζάνης. Η νίκη για τους Νέους της ΕΠΣ Καστοριάς ήρθε πολύ πιο εύκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό σκορ 2-3, αφού είχε προηγηθεί με 0-3 (2 γκολ ο Χρήστου Ορφέας και 1 ο Λευτέρης Ευαγγέλου).
Αντίθετα, οι Παίδες αν και προηγήθηκαν στο α’ ημίχρονο με 0-1 με γκολ του Μιχαηλίδη, στην επανάληψη δέχθηκαν 5 γκολ, γνωρίζοντας τελικά την ήττα με το ευρύ σκορ 5-1.