ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ - ΠΥΡΣΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 0-1 (φωτό + βίντεο)

Ο Πυρσός άναψε στην Ηγουμενίτσα...

Σε κακή μέρα! (βίντεο)
Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τον ΠΥΡΣΟ!!!
Σε κακή μέρα ο Θεσπρωτός!!!
Άσχημο πρόσωπο παρουσίασε ο Θεσπρωτός στο κρίσιμο ματς με τον Πυρσό, με αποτέλεσμα να...
υποστεί την ήττα με 0-1 από την ομάδα των Γρεβενών, μετά απότρία συνεχή επιτυχή αποτελέσματα.

Το συγκρότημα της Ηγουμενίτσας δημιούργησε κάποιες αξιόλογες ευκαιρίες στο πρώτο μισό του αγώνα, αλλά το σουτ του Δ. Παππά αποκρούστηκε από τον Κοσμίδη ενώ το φαλτσαριστό του Ντόκου έφυγε μόλις άουτ.

Στο β΄ημίχρονο ξεχώρισαν ένα σουτ του Σιάννη (κόρνερ ο Κοσμίδης) και μια κεφαλιά του Μηνά, ψηλά άουτ.
Ήταν φανερό ότι είτε το ματς θα τελείωνε ισόπαλο χωρίς σκορ και θα ξεχνιόταν πολύ γρήγορα, είτε κάποια ομάδα θα σκόραρε και θα επικρατούσε.
Τελικά το κατάφερε αυτό ο Πυρσός με το πλασέ του Τζερεμέ από κοντά, στο 84ο λεπτό.
Οι φίλαθλοι του Θεσπρωτού είχαν μετατρέψει σε γιορτή το σημερινό ματς και στήριξαν ως το φινάλε την ομάδα, αλλά στο τέλος πανηγύρισαν οι περίπου 20 φίλοι του Πυρσού.
Θεσπρωτός: Πάντος, Σταυρίδης, Σιάννης, Μηνάς, Βαρτζιώτης, Μπάρκας, Μώκος, Ντόκος, Δ. Παππάς, Μπούρμπος, Σ. Παππάς.

Πυρσός: Κοσμίδης. Μπόζιαρης, Αθανασιάδης, Σκέντος, Κυριακίδης, Ιωαννίδης, Κοσμίδης, Χαραλαμπίδης, Τζερεμές, Δούμας, Γκέτσιος.

Πάγκος Πυρσού:Σικαλόπουλος, Παντέρης, Κοτζατίσογλου, Αλεξίου, Μπόλλος, Ελευθερίου